Kandidátní listina Piráti Havířov 2018

1. Mgr. Martin Rédr
Sociální pracovník, pedagog, 42 let, člen České pirátské strany
Otevřeme radnici a zpřístupníme rozhodování občanům

Martin se narodil na sklonku léta roku 1976 v Havířově, dětství pak prožil v Ostravě. Od střední školy žije opět v Havířově. Od střední školy se věnoval hotelnictví a gastronomii. Po absolvování VOŠ Gastronomie a služby cestovního ruchu nastoupil jako učitel odborných gastronomických předmětů na hotelové škole v Havířově. Při zaměstnání vystudoval VŠ Sociální pedagogika a Učitelství pro SŠ. Poté na krátko odešel do soukromé sféry a působil jako vedoucí recepce horského hotelu v Beskydech. V současnosti pracuje jako sociální pracovník v neziskové organizaci zabývající se sociálním bydlením a komunitními aktivitami v lokalitě označované mnohdy jako sociálně vyloučená.
Od dětství ho baví hudba, má rád alternativní a undergroundové kapely, v jedné takové i působí. Členem pirátské strany je od roku 2012 a během té doby se zapojil do místního či krajského předsednictva a republikového výboru strany. Zajímá se o životní prostředí, kulturu a politiku transparence a participace.

e-mail: martin.redr@pirati.cz

Přečíst profil

 

2. Jan Nezhyba
OSVČ, 41 let, člen České pirátské strany
Nejen lidé, ale i stromy patří do města. Shromžďujme raději vodu, nikoliv odpadky.

Honza se narodil na konci srpna roku 1977 v Havířově, kde celou dobu i žije. Vyučil se v oboru elektromechanik rozvodných zařízení. Prošel akreditačním studiem jako vozrkař.
Od mala se věnuje životnímu prostředí. V rámci své záliby v letectví se věnoval meteorologii a projektu Meteoradio1. Později se stal ekologickým aktivistou a spoluzakladatelem občanského sdružení Občané proti spalovně v Havířově. Několik let pracoval ve sdružení Arnika v programu toxických látek a odpadů, kde sestavoval žebříčky znečištovatelů v ČR. Je dlouhodobým expertem České pirátské strany a garantem celorepublikového programového bodu životní prostředí. Působí také jako konzultant v oblasti ekologie na volné noze.
V současnosti jeho profesí jsou výškové práce a vše okolo střech. Je také asistentem poslance Lukáše Černohorského, kde se věnuje věcem v tématech životního prostředí.

e-mail: jan.nezhyba@pirati.cz

Přečíst profil

 

3. Martin Kmec
OSVČ, 42 let, člen České pirátské strany
Zvuk je neuvěřitelně mocný převodník energie,se kterým jsme se ve skutečnosti ještě dost dobře neobeznámili.

Narozen v Havířově v září 1976. Syn havíře, který byl původem z východního Slovenska a matky dělnice z polského Těšína. Od mládí byl veden ke sportu (hokej, atletika, volejbal). Po studiu středního odborného učiliště v Karviné, které ukončil maturitou, pracoval na dole ČSM jako údržbář hyberbarických filtrů na úpravně uhlí. Poté prodával v Santi sportu a následně si našel uplatnění jako jevištní technik v ostravském Divadle Petra Bezruče. Po krátkém angažmá v Hudebním divadle Karlín, kde pracoval na provazišti a tříletém působení v Praze, se vrátil v roce 2004 zpět do Havířova. Po několikaletých zkušenostech jako zaměstnanec v různých tiskárnách v okolí si založil svoji vlastní živnost a v současné době už devátým rokem podniká v oboru textilní sítotisk a výroba textilu. Spolu s bývalou manželkou Markétou je spoluzakladatelem dnes již kultovní havířovské značky Scura.

Mezi jeho koníčky patří mimo jiné DJing, kterému se věnuje již 23 let. Odehrál i organizoval spousty hudebních akcí. Patřil mezi první organizátory hojně navštěvovaných parties na dnes již zaniklém Stružníku. V Čechách je uznávaný jako jeden z průkopníků stylu taneční hudby goatrance.
https://www.mixcloud.com/martyzan/
V neposlední řadě se věnuje také psímu sportu dogfrisbee, je organizátorem historicky prvních mezinárodních závodů na území Slezska s názvem Havířovská vychytávka.

O komunální politiku se začal aktivně zajímat teprve nedávno. Od jara tohoto roku je členem Pirátské strany. Chtěl by svou účastí v komunální politice především motivovat další Havířováky, aby minimálně přišli k volbám nebo v ideálním případě, se také aktivně zapojili do veřejného života v Havířově. Jako oblast zájmů, ve kterých by chtěl pracovat se tak nějak logicky nabízí kultura a sport. Díky bohatým zkušenostem a kontaktům by mohl přispět a obohatit tak oficiální havířovské kulturně-sportovní dění.

E-mail: martin.kmec@pirati.cz

Přečíst profil

 

4. Mgr. Bc. Kristýna Ganaj Němcová
Administrativní pracovnice, 28 let, nezávislý kandidát
Být dobře informován je v dnešní době důležité. Chceme, aby informace o dění ve městě, byly dostupnější.

Pochází z Prostřední Suché a nyní bydlí na Podlesí. Vystudovala Středoevropská studia a Andragogiku. Nyní pracuje v administrativě, ale ráda by se v budoucnu věnovala projektům v rámci vzdělávání dospělých.
„Město Havířov má potenciál pro rozvoj, ať už se jedná o sport, kulturu nebo také vzdělávání. V těchto oblastech vidím velké příležitosti, ale je potřeba provést změny. Ráda bych, aby se občané města více podíleli na vývoji ve městě a měli lépe dostupné informace.“

Přečíst profil

 

5. MgA. Jaroslav Kocián
OSVČ, fotograf, učitel, 39 let, nezávislý kandidát
Make Havířov great again

Jaroslav se narodil v Havířově a dodnes zde se svou rodinou žije. Vystudoval Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě a následně si doplnil pedagogické vzdělání. Od roku 2003 působí jako fotograf ve svobodném povolání. Především výtvarné a odborné předměty vyučoval na několika školách. S několika přáteli organizuje nezávislý festival „Havířovské dvorky“, který prezentuje šikovné lidi z Havířova a podporuje jejich tvorbu. Je si vědom, že jedním z největších problémů našeho města je odchod mladých lidí za lepšími pracovními a životními příležitostmi. Pojďme tyto příležitosti tvořit v Havířově!

Přečíst profil

 

6. Petr Feller
IT specialista, kinař, 45 let, nezávislý kandidát
V Havířově se nám bude dobře bydlet a žít, jen pokud tady bude dostatek zajímavých pracovních příležitostí, různorodé kulturní a sportovní vyžití a také zdravější prostředí…
                                                                                             … nejen to přírodní, ale i politické…

Petr žije celý život v Havířově. I když je vzdělán ve více stavebních oborech, je především odborníkem v informačních technologiích a také vášnivý „kinař“. Téměř 15 let se zabýval informačními systémy pro stavebnictví a následně pak internetovému dispečinku stavebních strojů. Prací pro havířovská kina se zabýval posledních pět let.

Mezi jeho koníčky patří především chalupaření a hory, jako únik od přetechnizovaného světa. Ale také filmové a hudební festivaly, jízda na motorce, na kole i na lyžích.

Přečíst profil

 

7. Vladimír Ryška
Obchodní cestující, 39 let, nezávislý kandidát
Čím více cestuji, tím více to tady miluji.

Rodina, přátelé, životní prostředí, kultura, sport a společenské dění to je to, co mě zajímá…
Kandiduji pro Havířov, kandiduji za Piráty, náš tým je jedna duše, jedno tělo.
Příjďte nás, prosím, podpořit…

Přečíst profil

 

8. Petr Vašut
Prodavač, 32 let, nezávislý kandidát

Petr pochází z Havířova a žije tu dodnes. Vystudoval Obchodní a podnikatelskou akademií v Havířově. Zajímá se o sport a sportovní dění v Havířově. Rád by se zasadil o zlepšení v této oblasti. Momentálně se podílí na realizaci nového sportovního areálu v Havířově, který se snad bude po 10 letech jednání stavět. Myslí si, že je třeba udělat trochu vítr na radnici, jelikož tam sedí stále ti stejní lidi, jen přestupují ze strany do strany a nemají moc přehled z praxe.

Přečíst profil

 

9. David Hrnčiřík 
Goodvibration, 40 let, nezávislý kandidát
Vzhůru lepším zítřkům

Davidovi je 40 let a je hrdým obyvatelem města Havířova, ve kterém se i narodil. 20 let se aktivně věnuje kultuře, respektive subkultuře, kde působí jako promotér a DJ věnující se primárně taneční elektronické muzice. Na svém kontě má nespočet akcí v klubech ve městě, festiválků nebo různých spoluprací na větších projektech, Havířovské slavnosti nevyjímaje…
Je hrdým otcem a členem rodiny, které tak nějak přestalo být jedno, co se v našem okolí děje a jak s naším městem, ekonomikou v něm, kulturou a přírodou ve městě a okolí je zacházeno. Zastává názor, že se celkové vedení města dá dělat úplně jinak, daleko lépe a příznivěji pro všechny. Tak nějak lidštěji a v souladu s názory obyvatel a v souladu s přírodou…

Přečíst profil

 

10. Bc. Marcel Molnár 
Ekonom, student, 25 let, nezávislý kandidát
Jaký pán, takový krám

Marcel se narodil dne 21. 8. 1992 v Havířově, kde žije dosud v městské části Podlesí.

Vystudoval a současně i studuje národohospodářský program zaměřený na monetární systémy. Pracovní zkušenosti nabývá v oblasti administrativy a podnikatelské činnosti. Záliby, které ho odpoutávají od strastí všedního dne, jsou četba odborné lieratury, reggae hudba a československá historie.

Přečíst profil

 

11. Mgr. Art Marek Chmiel 
Grafik, 33 let, nezávislý kandidát
Aktivní občanství je základ dobrého fungování každého města

 

 

12. Ing. Roman Štosek 
Správce aplikací, 50 let, člen České pirátské strany
Buďme hrdi, že jsme z Havířova.

Po absolvování vysoké školy začal pracovat v oblasti IT. Většinu času se živil jako programátor, nyní je správcem aplikací. Má dceru. Rád sleduje filmy. Trochu zahradničí, jezdí na kole, rybaří. Pirátskou stranu začal aktivně podporovat od roku 2014, začátkem roku 2017 se stal jejím členem. Od narození žije v Havířově, a proto mu není lhostejné, co se v něm děje.

Přečíst profil

 

13. Iveta Hovadíková 
Kurátorka pro mládež, 45 let, nezávislý kandidát

 

 

 

14. Gabriela Žižková
Odborný referent, 41 let, nezávislý kandidát

 

 

15. Jiří Heřman 
Provozní elektrikář, 37 let, nezávislý kandidát
Držím basu…

Jirka se narodil v Havířově na jaře roku 1981, kde žije doposud na Podlesí.

Vystudoval střední odbornou školu obor provozní elektrotechnik. Vystřídal řadu zaměstnání jako např. OSVČ v oboru masérství a regenerace, výškové práce v telekomunikacích apod. V posledních letech se vrátil k řemeslu elektrikáře.

Od dětství jej baví avantgardní a vážná hudba a výtvarné umění. Hraje na baskytaru v havířovské underground-psychedelic-crossoverové kapele Fossil.

Naplňuje jej taktéž fotografování přírodních krás a lidí a malba abstraktních obrazů.

Jelikož nesnáší lži a přetvářku, rád by se zasadil za otevřenou radnici, šetrné chování k přírodě nejen v Havířově a okolí a konečně dekriminalizaci konopí.

Přečíst profil

 

16. Jana Ecksteinová
Personalistka, 40 let, nezávislý kandidát

 

 

17. Mgr. Zuzana Kociánová
Speciální pedagog, 38 let, nezávislý kandidát

 

 

18. Václav Namyslo
Elektromechanik, 50 let, nezávislý kandidát

 

 

19. Pavel Rotigel, DiS.
Freelancer, 37 let, nezávislý kandidát

20. Bc. Petr Szymczysko
Dispečer, 32 let, nezávislý kandidát

21. Markéta Kmecová
OSVČ, 30 let, nezávislý kandidát

22. Monika Švihlová
Vedoucí NNO, 43 let, nezávislý kandidát

23. Martin Vričan
Koordinátor výškových prací, 49 let, nezávislý kandidát

24. Mgr. Kateřina Juřicová
Učitelka, 37 let, nezávislý kandidát

25. Rostislav Pope
Skladník, 50 let, nezávislý kandidát

26. Jan Šlachta
Marketing manažer, 32 let, nezávislý kandidát

27. Ing. Jana Rédrová
Referentka, 36 let, nezávislý kandidát

28. Martin Dudek
OSVČ, 30 let, nezávislý kandidát

29. Květa Odložilová
Zásobování, doprava, 60 let, nezávislý kandidát

30. Ing. Miloš Kučera
Vodohospodář, 37 let, nezávislý kandidát

31. Dušan Zajac
Hudebník, 36 let, nezávislý kandidát

32. Lukáš Pustějovský
Rozměrový technik, 26 let, nezávislý kandidát

33. Ing. Zuzana Kučerová
Krajinný inženýr, 35 let, nezávislý kandidát

34. Martin Hanák
Traťový dělník, 41 let, nezávislý kandidát

35. David Adamus
Student, 20 let, nezávislý kandidát

36. Martin Ščerba
Rentiér, 49 let, nezávislý kandidát

37. Martin Folwarczny
Vedoucí nákupu, 42 let, nezávislý kandidát

38. Lucie Pavelcová Hesková
Mateřská, 39 let, nezávislý kandidát

39. Petr Pavelka
Svářeč, 32 let, nezávislý kandidát

40. Petr Sabo
Správce domovního fondu, 39 let, nezávislý kandidát

41. Kateřina Švihlová
Studentka, 21 let, nezávislý kandidát

42. Tereza Biolková
Studentka, 20 let, nezávislý kandidát

43. Mikoláš Bulawa
Síťový specialista, 25 let, nezávislý kandidát